شماره : 1602
27 / 3 / 1403 - 19:18

شهردار شغت:؛

فضای سبز کمربندی شهید مطهری اجرا می شود

اجرای فضای سبز فاز اول زه کش کمربندی شهید مطهری به مساحت 1000 مترمربع توسط شهرداری شفت؛

رضازاده شهردار شفت طی گزارشی مهمترین پروژه هایی که با منابع داخلی اجرا شده را چنین عنوان کرد:
۱-تکمیل بلوار امام خمینی(ره) و نصب تیر چراغ برق به تعداد ۴۱ عدد بامبلغ ۲ میلیارد تومان و نصب علائم راهنمائی و رانندگی و تابلوهای ترافیکی به طول ۱۰۵۰ متر.
۲- اجرای ادامه بلوار طالقانی به طول ۲۳۰ متر و نصب تیرهای چراغ برق به تعداد ۱۱ عدد به ارزش تقریبی ۶۰
میلیون تومان و نصب علائم راهنمائی و رانندگی در سرتاسر مسیر.
۳- خاکریزی بلوارجدید امام خمینی (ره) و طالقانی و آماده سازی جهت ایجاد و توسعه ی فضای سبز به مساحت تقریبی ۸۰۰ متر مربع.
۴- نصب ۳ عدد دکل و برج نوری در کمر بندی شهید مطهری و یک عدد در خیابان امام حسین(ع) و همچنین
تعمیر و سرویس ۵۵ عدد تیرهای چراغ برق کمربندی شهید مطهری.
۵- ادامه پیاده رو سازی و نصب کفپوش در معابر اصلی که فاقد کقپوش بودند، شامل ورودی خیابان امام خمینی(ره)، ابتدای خیابان ولیعصر(عج) به مساحت تقریبی ۱۸۰۰ متر مربع.
۶- زیر سازی و بتن ریزی بخشی از پیاده روی خیابان طالقانی و روبروی دارائی به مساحت تقریبی ۷۰۰ متر مربع.
۷- لوله گذاری و اصلاح و تعریض خیابان امام خمینی(ره) و ابتدای مردخه با لوله های بتنی مسلح در ۳ نقطه به طول ۴۲ متر حدود ۴۰۰ میلیون تومان هزینه داشته است.
۸- شن ریزی موردی معابر خاکی خیابان بلال حبشی و خوش سیرت و دیگر نقاط شهر.
۹- خرید و دریافت ماشین با کاربری زباله از طریق سازمان شهرداری ها در حدود تقریبی ۵/۲ میلیارد تومان.
برنامه های عادی که از سوی شهرداری در حال پیگیری است.
۱- اجرای بلوار شهید بهشتی و نصب تابلو و علائم راهنمائی و رانندگی و نصب تیرهای چراغ برق.
اصلاح هندسی و تعریض پیاده روها از تقاطع مطهری تا میدان زبانبر.
۲- ساخت تابلوی وردوی شهر از سمت خیابان ۱۷ شهریور.
۳- نصب پرچم جمهوری اسلامی به ارتفاع ۳۰ متر در ورودی شهر.
۴- اجرای روکش آسفالت حاشیه میدان شهید زبانبر در حدود ۳۰۰۰ مترمربع و تا پایان سال هم ۲۵۰۰۰ متر مربع آسفالت در داخل شهر خواهیم داشت.
۵- رنگ آمیزی جداول بلوارها
۶- تعریض آب روی بتنی خیابان امام خمینی(ره) تقاطع شهید افتخاری به طول ۱۰ متر و دهانه ورودی ۶ متر به
مبلغ ۱ میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان که از منابع کمیته برنامه ریزی شهرستان تخصیص پیدا کرد.
۷- اجرای فضای سبز فاز اول زه کش کمربندی شهید مطهری به مساحت ۱۰۰۰ مترمربع به مبلغ ۱میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان که ۹۰۰ میلیون تومان از منابع کمیته برنامه ریزی است.
۸- تحقیق مطالعاتی تعریض و جابجایی سیفون های اداره آبیاری در بلوار شهید بهشتی و خیابان جهاد.
۹- نصب و راه اندازی ۱۰ عدد چراغ در خیابان شهید دستغیب.
۱۰- تکمیل فاز اول پروژه هوشمند تصویری شهر شفت که ۲ میدان اصلی شهر و خیابان های اطراف را
تحت پوشش قرار می دهد.

ثبت شده در سایت ملبهار طی شماره 1602 توسط modir و در روز یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ساعت 19:18:55
© Copyright 2024 https://malbahar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1594
25 / 3 / 1403 - 12:14

استاندار در آئین رونمایی پنج داروی ضد سرطان در گیلان:؛

تولیدات دارویی از مزیت های ارزشمند گیلان است

از جمله مزیتهای استان و شهرکهای صنعتی گیلان بخش تولیدات دارویی است و این شرکت به دست جوانان نخبه و فارغ التحصیلان دانشگاهی اداره می شود جوانانی که با تحقیق و پژوهش داروهایی تولید کرده اند که ما را از واردات آنها بی نیاز نموده اند.؛

به گزارش پایگاه خبری ملبهار به نقل از روابط عمومی استانداری گیلان؛ اسدالله عباسی در آئین رونمایی از پنج داروی ضد سرطان در ۱۰ دز، در گروه سلامت و دارویی برکت با حضور رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در جمع خبرنگاران، ادامه داد: امروز نه تنها نیاز داخلی کشور را تامین می کنیم بلکه بخشی از آن صادر می شود و اینکه داروهایی چنین مهم و حساس به دست نیروهای متعهد و جوان تولید و با کمترین قیمت عرضه می شود افتخاری برای کشور است.

وی تصریح کرد: دولت مردمی و انقلابی سیزدهم در بخش داروهای مرتبط به بیماریهای صعب العلاج زمینه پوشش بیمه ای ۱۰۰ درصدی برای این بیماران را فراهم کرد و تا از نظر مالی فشار زیادی را متحمل نشوند.

نماینده عالی دولت در گیلان با قدردانی از زحمات آقای مهندس فتاح و همه دست اندرکاران این کار ارزشمند، اظهار کرد: از این دست اتفاقات خوش موجب افتخار و اقتدار گیلان و ایران عزیز می‌شود.

استاندار گیلان با اشاره به اهتمام دولت سیزدهم در تأمین داروهای خاص اضافه کرد: خوداتکایی در صنعت دارو راهبرد مهم و اساسی دولت سیزدهم است.

عباسی با بیان اینکه بی نیاز سازی در بخش دارو بسیار اهمیت دارد، گفت: دارو مستقیم با سلامت مردم در ارتباط است و از نیازهای ضروری جامعه تلقی می‌شود.

به گفته وی، برنامه ریزی و حمایت از صنعت دارویی به ویژه داروهای خاص بسیار اهمیت بوده و ضرورت دارد.

استاندار گیلان همچنین اظهار کرد: ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در همه امور سبب خیر و برکت برای جمهوری اسلامی شده است و در همه امور به ویژه در حوزه اقتصادی و محرومیت‌زدایی پای کار انقلاب بوده و یک ارتباط قلبی خوبی بین مردم و ستاد اجرایی وجود دارد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) نیز در این آئین گفت: امروز به همت دانشمندان صنعت دارویی پنج داروی ضدسرطان در ۱۰ دز رونمایی شد. مردم این داروهای حساس و وارداتی را با زحمت بسیار و با هزینه بالا تهیه می کردند که توسط نخبگان ما تهیه و بومی سازی شد و در داخل کشور عرضه می شود.

پرویز فتاح افزود:  این داروها ۵۰ درصد نیاز کشور به داروهای سرطانی را برطرف می‌کنند اما در صورت لزوم با اعلام سازمان غذا و دارو طی ۹ ماه باقی مانده از سال امکان افزایش تولید این داروها مهیا شده و می تواند برای سال آینده نیاز داخل کشور را کاملا برطرف کند.

وی تصریح کرد: داروهای تولید شده امسال هشت میلیون دلار صرفه جویی ارزی خواهد داشت اما باید امکانی فراهم شود که ارز حاصل از این صرفه جویی از کشور خارج نشده و مردم از محصول ایرانی استفاده کنند.

فتاح اضافه کرد: تقاضا برای خرید و صادرات این محصولات دارویی وجود دارد اما اولویت؛ تامین نیاز داخل کشور است لذا این پنج محصول فعلا صادر نمی‌شود تا وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی اعلام کند نیاز کشور به طور کامل برطرف شده است.

وی گفت: این روند ادامه خواهد داشت و شرکت مذکور طی چند ماه آینده آماده است چند داروی نایاب، کم یاب و حساس در این حوزه را رونمایی کند که نشان می‌دهد روند تحقیق و توسعه با جدیت در این مجموعه دنبال می‌شود.

وی افزود: دانشمندان ما متمرکز بر روی این مساله کار می‌کنند چون محدودیت خارجی و اعمال تحریم‌ها روی برخی داروهای حساس موجب شده نتوانیم آنها را وارد کنیم و نیاز داخل با روش بومی سازی تامین شده است.

فتاح اضافه کرد: قیمت این داروها نسبت مشابه خارجی که در بازار عرضه می شود بسیار پایین و قابل قبول است و تاکید شده است قیمت ها تاحد امکان کاهش یابد تا مردم برای تهیه آنها متحمل هزینه زیاد و سنگین نشوند.

رئیس هیات مدیره گروه سلامت و دارویی بنیاد برکت کشور نیز در این آیین گفت: این داروها در درمان سرطان پروستات، ریه و یکی از سرطان های خون کاربرد دارد. یکی دیگر از این داروها در بیماران با نقص ایمنی و مقاوم به عفونت قارچی استفاده می شود.

علی عسگری ادامه داد: ۱۸ داروی جدید در بخش تحقیق و توسعه کشور پیش بینی شده است که امیدواریم در درمان سرطان ریه و کلون از بیماریهای رایج کشور مورد استفاده قرار گیرد. علاوه بر آن در محصولات بیوسیمیلار نیز بنیاد برکت حرکت ویژه ای را آغاز کرده است و در آینده نزدیک خبرهای خوشی در ارائه محصولات بیوسیمیلار ضد سرطان به اطلاع مردم خواهد رسید.

کپسول ایبروتینیب (درمان سرطان خون)، اسیمرتینیب (برای درمان سرطان ریه)، انزالوتامید (داروی درمان سرطان پروستات)، قرص کپسوفانژین (داروی ضد قارچ)، قرص الاپاریب (داروی سرطان تخمدان) داروهایی بودند که امروز در این آئین رونمایی شدند.

ثبت شده در سایت ملبهار طی شماره 1594 توسط modir و در روز جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ساعت 12:14:15
© Copyright 2024 https://malbahar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1591
24 / 3 / 1403 - 2:36

رئیس هیات قایقرانی گیلان:؛

گیلان بیشترین سهمیه تیم ملی قایقرانی را در مسابقات آسیایی دارد

رئیس هیات قایقرانی گیلان گفت: با حضور هفت قایقران این استان در تیم اعزامی ایران به مسابقات آبهای آرام جوانان و زیر ۲۳ سال قهرمانی آسیا، گیلان بیشترین سهمیه را در تیم ملی دارد. ؛

به گزارش پایگاه خبری ملبهار از ایرنا؛علیرضا محمدی رئیس هیات قایقرانی اظهار کرد: در رشته کایاک زیر ۲۳ سال آقایان، عباس حسینی و یزدان زراعت‌کار و همچنین در بخش بانوان این رشته، تانیا کارگرپور و الناز شفیعیان از استان گیلان به همراه تیم ملی عازم تایلند شدند.

وی افزود: همچنین در رشته کانو رده سنی زیر ۲۳ سال، محمد عباسی از گیلان حضور دارد، ضمن اینکه در رده سنی جوانان رشته کایاک نیز، محراب آسایش خورشیدی و ابوالفضل جنتی دیگر قایقرانان استان گیلان هستند که به همراه تیم ملی عازم مسابقات آبهای آرام قهرمانی آسیا شدند.

وی ادامه داد: رقابتهای قایقرانی آبهای آرام زیر ۲۳ سال و جوانان قهرمانی آسیا از روز ۲۵ خرداد ماه جاری در هر ۲ بخش آقایان و بانوان در کشور تایلند برگزار می‌شود که امیدواریم ورزشکاران گیلانی به همراه سایر ملی پوشان مقام‌های ارزنده‌ای را کسب کنند.

رئیس هیات قایقرانی گیلان اضافه کرد: تیم ملی قایقرانی آبهای آرام جوانان و زیر ۲۳ سال کشور روز گذشته عازم تایلند شد که خوشبختانه وضعیت آمادگی ورزشکاران گیلانی مناسب است و این پاروزنان به همراه سایر ملی‌پوشان با آمادگی مناسب در رقابتهای قهرمانی آسیا حضور می‌یابند.

محمدی بیان کرد: البته کسب مدال در رشته قایقرانی به خصوص در رده‌های سنی جوانان و زیر ۲۳ سال بسیار دشوار است زیرا اکثر کشورها در ترکیب خود جوانگرایی انجام داده و سرمایه‌گذاری مناسبی را در رده‌های سنی جوانان و زیر ۲۳ سال انجام دادند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین کشورهای صاحب‌نام رشته قایقرانی با انجام جوانگرایی در تیم خود، پشتوانه‌سازی مناسبی را برای رقابتهای جهانی و المپیک انجام می‌دهند که در این راستا امیدواریم ورزشکاران جوان ما نیز با آمادگی کامل به مصاف این حریفان بروند.

رئیس هیات قایقرانی گیلان از اعزام یک قایقران دیگر این استان به مسابقات روسیه نیز اشاره و اظهار کرد: همچنین امیرحسین محمودپور قایقران شایسته این استان که در رشته روئینگ به همراه تیم دانشگاه آزاد اسلامی به مقام قهرمانی کشور دست یافتند، به همراه تیمش به عنوان نماینده ایران در رقابتهای قایقرانی روئینگ روسیه حضور یافتند.

ثبت شده در سایت ملبهار طی شماره 1591 توسط modir و در روز پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ساعت 02:36:21
© Copyright 2024 https://malbahar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1588
24 / 3 / 1403 - 2:06

استاندار در نشست فعالان اقتصادی گیلان با حضور وزیر صمت:؛

شهرک صنعتی پوشش در گیلان ایجاد شود

استاندار گیلان نقش ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در احیای کارخانه‌های تولیدی به ویژه صنعت نساجی در گیلان را بسیار مهم دانست و گفت: صنعت نساجی و رنگ‌رزی در استان دارای سابقه طولانی‌ است لذا انتظار دارم ۸۵ هکتار کارخانه پوشش به طور کامل احیا شده و به یک شهرک مبدل شود.؛

به گزارش پایگاه خبری ملبهار به نقل از روابط عمومی استانداری گیلان؛ اسدالله عباسی در نشست فعالان اقتصادی حوزه صنعت، معدن و تجارت استان با وزیر صمت در سالن غدیر استانداری نقش ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در احیای کارخانه‌های تولیدی به ویژه صنعت نساجی در گیلان را بسیار مهم دانست و اظهار کرد: صنعت نساجی و رنگ‌رزی در استان دارای سابقه طولانی‌ است لذا انتظار دارم ۸۵ هکتار کارخانه پوشش به طور کامل احیا شده و به یک شهرک مبدل شود.

وی با بیان اینکه افتتاح ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان پروژه صنعتی نشان دهنده اهتمام دولت سیزدهم در تکمیل پروژه‌های نیمه تمام است، گفت: مقرر شده بود پروژه‌های حوزه صنعت، ریلی، کشاورزی و‌ دانش بنیان با حضور شهید جمهور افتتاح شود که از نعمت این عزیز بزرگوار به واسطه شهادت شان محروم شدیم.

استاندار گیلان با تاکید بر لزوم توجه به مزیت‌های صنعتی گیلان در بخش‌های مختلف افزود: کارخانجات چای، سلولزی، روغن زیتون و نساجی در گیلان پیشینه قوی دارند و این یک مزیت در این استان است که باید به آن توجه شود.

عباسی با اشاره به افزایش بهره‌وری و ارزش افزوده در گیلان بیان کرد: در جلسات متعددی که در جلسه هیئت دولت داشتیم در خصوص بخش زنجیره ارزش و تولید و به ویژه مزیت های استانی صحبت شد زیرا گیلان در حوزه‌های مختلف دارای ویژگی‌های خاص است‌ و اگر آن را گسترش دهیم بدون‌شک باعث توسعه اقتصاد و اشتغال در استان می شود.

وی یکی از معضلات گیلان در فصل تابستان را ناترازی حوزه انرژی دانست و تصریح کرد: ناترازی انرژی دیگر مبحث مطرح شده بود و قرار بود بر اساس برش استانی میزان انرژی مصرفی در حوزه صنعت مدیریت شود زیرا قطعی برق در صنایع مشکلاتی را ایجاد می کند ولی در سه سال گذشته نگذاشتیم صنایع استان دچار مشکل شود.

استاندار گیلان با اشاره به اختصاص بخش اعظمی از تسهیلات تبصره ۱۶ و ۱۸ مربوط به سال ۱۴۰۱ در گیلان افزود: در حوزه تبصره ۱۸ و ۱۶ با تلاش های صورت گرفته ۹۶ درصد صورت گرفته و منتظر ابلاغ تسهیلات برای سال ۱۴۰۲ هستیم تا اقدامات لازم صورت گیرد.

عباسی با تشریح سایر اقدامات انجام شده در دولت مردمی وانقلابی سیزدهم شهید آیت الله رئیسی در گیلان بیان کرد: افتتاح پل آستاراچای، ساماندهی لندفیل سراوان که معظلی ۴۰ ساله بود، کاهش آلودگی رودخانه‌های زرجوب و گوهررود با احداث تصفیه خانه ها زندان لاکان رشت و صنایع و غیره و همچنین احیای کارخانه پوشش از جمله این کارهاست.

وی با اشاره به اهتمام دولت سیزدهم در شناسایی اراضی بلااستفاده در کشور بیان کرد: سال‌های گذشته بسیاری از واحدهای تولیدی به دلائل مختلف تعطیل شده بود که با رویکرد دولت سیزدهم و اقدامات انجام شده، بیش از ۲۰۰ واحد تولیدی در این استان احیا و به مدار تولید برگشتند.

*وزیر صمت: رویکرد وزارت صمت در گیلان حرکت به سمت صنایع هوشمند و پیشرفته است

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بخشی از ظرفیت‌اقتصادی کشور، واحدهای صنعتی به دلایل فنی و دلایل غیرفنی تمام ظرفیت آنها ‌راکد بود که راهبرد اول ما در صنعت به حداکثر رساندن بهره وری است.

عباس علی آبادی افزود: گیلان جمعیت تحصیل کرده و دارای دانش خوبی دارد که باید برای آن برنامه‌ریزی داشته باشیم بر این مبنا و نیز شرایط خاص این استان، رویکرد ما در این خطه حرکت به سمت ایجاد و توسعه صنایع هوشمند و فناوری پیشرفته است.

وی عنوان کرد: این خطه به لحاظ اقلیم دارای شرایط حساس زیست محیطی است از این‌رو توسعه صنایع باید متمرکز بر اجرای طرح هایی باشد که به محیط زیست صدمه و آسیب نزند.

وی افزود: از جمله اقدامات بسیار مهم رئیس جمهور شهید توجه به احیای واحدهای راکد ‌و حداکثر کردن بهره‌وری آنها بود و خوشبختانه طی این‌مدت در احیای واحدهای راکد تحول جدی رخ داده است.

وی با بیان اینکه به حداکثر رساندن بهره‌وری گاه ممکن است با تغییر ریل و مسیر همراه باشد، اظهار کرد: در این سفر ضمن انجام بررسی های لازم متناسب با ظرفیت‌های استان در حوزه اقتصادی طرح پیش بینی می کنیم.

علی آبادی با بیان اینکه گردشگری یکی از ظرفیت‌های شاخص گیلان است، افزود: این حوزه می‌تواند از تبدیل به فرصتی ارزشمند برای توسعه این استان شود و بدین منظور باید صنایع مرتبط با گردشگری در استان افزایش یابد.

ثبت شده در سایت ملبهار طی شماره 1588 توسط modir و در روز پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ساعت 02:06:28
© Copyright 2024 https://malbahar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1584
22 / 3 / 1403 - 9:11

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان:؛

مشارکت مردم ضامن تامین امنیت غذایی است

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان صبح امروز، ۲۱ خردادماه همزمان با نخستین روز هفته جهاد کشاورزی با نام "جهاد کشاورزی، مشارکت جوانان و نخبگان" در نشست با نخبگان و جوانان فعال در حوزه کشاورزی و امنیت غذایی استان گیلان، با اشاره به فرا رسیدن هفته جهاد کشاورزی از تلاش تولیدکنندگان با غیرت و زحمتکش قدردانی کرد و گفت:مشارکت مردم ضامن تامین امنیت غذایی است و کشاورزان گیلان هر ساله پای کار تولید هستند.؛

به گزارش پایگاه خبری ملبهار از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان، صالح محمدی مشکلات اقتصادی و تغییرات آب و هوایی و فقر و گرسنگی و ناآرامی‌های حاکم بر جهان را از جمله چالش‌های تامین غذا و امنیت غذایی جوامع دانست و افزود: باید به سمت کشاورزی هوشمندانه برویم تا با چالش غذا مواجه نشویم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به گزارش جهانی فائو مبنی بر مواجهه یک میلیارد نفر از جمعیت کره زمین با گرسنگی پنهان و آشکار و سوء تغذیه، اظهار کرد: با توجه به محدودیت منابع و تغییرات اقلیمی، تا سال ۲۰۵۰ این آمار به چهار میلیارد نفر خواهد رسید.

محمدی با تاکید بر لزوم اتکا به منابع و امکانات با رویکردهای علمی و دانش بنیان، خاطرنشان کرد: رهبر انقلاب سال ۱۴۰۳ را «جهش تولید با مشارکت مردم» نامگذاری فرمودند و باید از روش‌های علمی و با مشارکت‌های مردمی برای جهش تولید محصولات کشاورزی استفاده کنیم تا از بحران‌هایی که سلامت جامعه را تهدید می‌کند، عبور کنیم.

وی افزایش دما و خشکسالی و گرد و غبار و بارش‌های پاییزی در تابستان و آب و هوای بهاری در زمستان را از جمله نشانه‌های تغییر اقلیم دانست و عنوان کرد: تنها راه مواجهه با تغییر اقلیم، بهره‌گیری از علوم روز است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان را در اولویت قرار دادیم، گفت: وقتی با محدودیت منابع مواجه هستیم، حتما باید از تکنولوژی استفاده کنیم و شرکت‌های دانش‌بنیان این دیدگاه را به مدیران می‌دهند.

وی سال جاری را سومین دوره متوالی خشکسالی در گیلان دانست و تاکید کرد: گیلان پر باران‌ترین استان کشور محسوب می‌شد اما اکنون حجم بارش‌های گیلان کمتر از سایر استان‌هاست و لذا باید از روش‌های سنتی کشاورزی عبور کنیم و با سلاح علم و دانش به سمت تولید و تولیدکننده برویم؛ در واقع نیازمند شرکت‌های دانش بنیان کشاورزی هستیم.

محمدی با بیان اینکه شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند در مراکز و مؤسسات علمی، پژوهشی و تحقیقاتی سازمان جهاد کشاورزی استان مستقر شوند، تاکید کرد: به دنبال روش‌های علمی برای تولید محصولات کشاورزی سالم هستیم که قابلیت رقابت در بازارهای داخلی و خارجی را داشته باشد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان صادرات را نیازمند تولید محصولات سالم و کیفی مبتنی بر علم و دانش دانست و خاطرنشان کرد: استفاده از روش های دانش بنیان مصرف نهاده را کاهش می دهد.

وی بر راه اندازی دبیرخانه شرکت های دانش بنیان کشاورزی در سازمان جهاد کشاورزی استان تاکید و بیان کرد: اولویت اختصاص ابنیه و عرصه ها و امکانات با شرکت های دانش بنیان است.

محمدی توسعه کشت گیاهان دارویی را نوعی تولید ثروت دانست و اضافه کرد: شرکت های دانش بنیان در بخش گیاهان دارویی به سمت ترویج کشت قراردادی بروند.

وی همچنین از شرکت های دانش بنیان خواست برای تقویت زیرساخت های بخش کشاورزی ورود کنند و یادآور شد: مشارکت مردم ضامن تامین امنیت غذایی است و کشاورزان گیلان هر ساله پای کار تولید هستند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه از جهاد در عرصه سازندگی به جهاد در سنگر امنیت غذایی رسیدیم، ادامه داد: گیلان ۱۰ درصد نیاز کشور به مرغ به عنوان پروتئین استراتژیک را تامین می‌کند و ۸۰ درصد زنجیره تولید و ارزش را در استان فعال کردیم و از تولید روزانه ۵۵۰ تن مرغ گرم در سال ۱۴۰۰ به ۹۵۰ تن رسیدیم.

وی شیلات و آبزی پروری را فرصتی ناب برای تقویت سبد غذایی کشور دانست و اضافه کرد: به دنبال افزایش ظرفیت‌های تولید بخش کشاورزی استان هستیم.

محمدی تغییر کاربری اراضی کشاورزی را خط قرمز استان دانست و متذکر شد: عرصه‌های کشاورزی استان، ودیعه بوده و به افراد سودجو اجازه نمی‌دهیم که با خرید اراضی باغی و شالیزاری، آنها را از چرخه تولید خارج کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان همچنین از سنددار شدن اراضی کشاورزی پس از ۶۰ سال در دولت سیزدهم خبر داد و گفت: برای ۱۱۵ هزار هکتار از اراضی سند مالکیت صادر شده است.

ثبت شده در سایت ملبهار طی شماره 1584 توسط modir و در روز سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ ساعت 09:11:27
© Copyright 2024 https://malbahar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1561
20 / 3 / 1403 - 17:26

۶ نامزد انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران

مسعود پزشکیان - مصطفی پور محمدی - سعید جلیلی - علیرضا زاکانی - سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی - محمد باقر قالیباف 6 نامزد انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران؛

به گزارش پایگاه خبری ملبهار به نقل از مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور:
در اجرای ماده ۶۰ قانون انتخابات ریاست جمهوری، اسامی نامزدهای انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران که صلاحیت آنان مورد تایید شورای نگهبان قرار گرفته است، به ترتیب حروف الفبا به شرح زیر است.

۱- آقای مسعود پزشکیان فرزند محمد علی

۲- آقای مصطفی پور محمدی فرزند محمد حسن

۳- آقای سعید جلیلی فرزند محمد حسن

۴ – آقای علیرضا زاکانی فرزند حسین

۵- آقای سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی فرزند سید حسن

۶ – آقای محمد باقر قالیباف فرزند حسین

براساس ماده ۶۶ قانون صدرالذکر، فعالیت انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری رسما از تاریخ اعلام اسامی آنان به وسیله وزارت کشور آغاز و تا ۲۴ ساعت قبل از شروع اخذ رای یعنی ساعت ۸/۰۰ صبح روز پنجشنبه مورخ ۱۴۰۳/۴/۷ خاتمه می پذیرد.

ثبت شده در سایت ملبهار طی شماره 1561 توسط modir و در روز یکشنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۳ ساعت 17:26:44
© Copyright 2024 https://malbahar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1558
20 / 3 / 1403 - 16:16

فرماندار شفت در جلسه ستاد پشتیبانی انتخابات؛؛

مشارکت در انتخابات وحدت ملی را به نمایش می‌گذارد

فرماندار شفت با اشاره به حضور حداکثری مردم در انتخابات پیش رو گفت: مشارکت در انتخابات وحدت ملی را به نمایش می‌گذارد.؛

به گزارش پایگاه خبری ملبهار؛ مهدی نقدی ظهر امروز شنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۳ در جلسه ستاد پشتیبانی برگزاری انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری شهرستان شفت که با حضور اعضاء به منظور هماهنگی لازم برای برگزاری پرشور انتخابات در فرماندار برگزار شد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای خدمت بویژه شهید جمهور آیت‌الله دکتر رئیسی اظهار کرد: آیت الله رئیسی در طول سال‌های خدمت بی منت برای رفع مشکلات مردم تلاش می‌کرد، لذا امروز بیش از آنکه عزادار شهید رئیسی باشیم نگران و افسوس می‌خوریم که یک الگوی کم نظیر خدمتگزاری و یک خادم صدیق در تراز انقلاب اسلامی را از دست داده‌ایم.

نماینده عالی دولت در شهرستان شفت با اشاره به اینکه کمتر از ۲۱ روز به انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری وقت مانده است، گفت: باید همه ما برای برگزاری انتخاباتی پرشور همچون سال گذشته برنامه‌ریزی درست و هماهنگی‌های لازم را انجام دهیم.

وی افزود: با توجه به برگزاری انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در ۸ تیر ماه، باید در فرصت کوتاه باقیمانده برای برگزاری انتخابات آماده باشیم و با فراهم کردن بسترهای لازم، آمادگی لازم را برای برگزاری انتخاباتی پرشور، سالم امن همراه با رقابت صحیح داشته باشیم.

فرماندار شفت با اشاره به طبق ماده ۲۱ قانون انتخابات همه دستگاه‌های اجرایی مکلف به در اختیار قرار دادن امکانات خود اعم از نیروی انسانی و سایر تجهیزات هستند بیان کرد: برای پشتیبانی از انتخابات می‌بایست از از تمامی ظرفیت‌های شهرستان به خوبی استفاده شود.

وی با تأکید بر اینکه مشارکت در انتخابات وحدت ملی را به نمایش می‌گذارد، تصریح کرد: حضور حداکثری در انتخابات سبب تقویت قدرت ملی و همچنین ایجاد امنیت ملی می‌شود و باید با همراهی همه شما عزیزان در حوزه انتخابیه شهرستان و مشارکت همیشگی مردم در انتخابات، موجبات برگزاری انتخابات پرشور را فراهم کنیم.

نقدی در ادامه با اشاره به اصل بی‌طرفی و سالم در برگزاری انتخابات ریاست جمهوری عنوان کرد: موضوع سلامت، رقابت و مشارکت و امنیت مورد تاکید رهبر انقلاب اسلامی بوده که این مهم را با کمک همه مسؤولان محقق می‌شود که نمونه آن را در انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در ۱۱ اسفند سال گذشته تجربه کردیم.

ثبت شده در سایت ملبهار طی شماره 1558 توسط modir و در روز یکشنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۳ ساعت 16:16:01
© Copyright 2024 https://malbahar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1553
20 / 3 / 1403 - 16:03

مشاهده خرس قهوه‌ای و شوکا در جنگل‌های شفت

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان از مشاهده یک قلاده خرس قهوه ای و شوکا توسط محیط بانان با همراهی دوستداران محیط زیست در منطقه حفاظت شده و جنگلی سیاه مزگی شهرستان شفت خبر داد.؛

به گزارش پایگاه خبری ملبهار به نقل از روابط عمومی و امور رسانه اداره کل حفاظت محیط زیست استان گیلان،حمزه عشوری امروز ۲۰ خرداد در تشریح جزئیات این خبر  اظهار کرد: محیط بانان به همراه دو نفر از دوستداران محیط زیست بنام حسین آقایی و مهرداد بخشی پور از پویش مردمی حیات وحش گیلان موفق به مشاهده و فیلم برداری از یک قلاده خرس قهوه ای و شوکا در ارتفاعات جنگلی و هیرکانی منطقه حفاظت شده سیاه مزگی شهرستان شفت شدند که نشان دهنده اهمیت حفظ زیستگاه‌ها و وجود محیطی امن برای زندگی این جانوران است.

وی افزود :گیلان بواسطه شرایط اکولوژیکی و اقلیمی دارای تنوع بی‌نظیری در گونه‌های گیاهی و جانوری است و به همین سبب به جولانگاه گونه‌های بی‌نظیری چون پلنگ، خرس و شوکا تبدیل شده است.
عشوری گفت: خرس‌ها پستانداران بزرگ جثه‌ای هستند که در زمره گونه‌های حمایت شده سازمان حفاظت محیط زیست قرار دارند و در زیستگاه‌های خود تراکم پایینی دارند به همین خاطر خطرات متعددی آن‌ها را تهدید می‌کند لذا حفاظت از آن‌ها یکی از اولویت‌های اساسی در برنامه‌های مدیریتی و حفاظتی در کشور به شمار می‌رود.
مدیر کل محیط زیست گیلان اشاره کرد: شوکا نیز پستانداری است کوچکتر از مرال که در زبان ترکمنی آن را شوکه، در ترکی الیک و در کردی فیله گچه می‌نامند، این حیوان کمی قوزدار به نظر می‌رسد و دارای دم بسیار کوتاه است. مو‌های این حیوان در فصل تابستان کوتاه و نرم و به رنگ قهوه‌ای متمایل به قرمز و در زمستان به رنگ خاکستری است.

ثبت شده در سایت ملبهار طی شماره 1553 توسط modir و در روز یکشنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۳ ساعت 16:03:36
© Copyright 2024 https://malbahar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1550
16 / 3 / 1403 - 14:42

مدیرعامل آب منطقه ای گیلان خبر داد:؛

سومین مرحله آبگذاری کانال‌های آبیاری شبکه سفیدرود گیلان هشت روزه است

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه‌ای گیلان از آغاز سومین مرحله آبگذاری کانال‌های آبیاری شبکه سفیدرود از صبح فردا (پنجشنبه) خبر داد و گفت:مرحله گفته شده به مدت هشت روز ادامه می یابد. ؛

به گزارش پایگاه خبری ملبهار از روابط عمومی شرکت سهامی آب منطقه ای گیلان، وحید خرّمی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه ای گیلان گفت: از صبح فردا ۱۷ خردادماه جاری سومین مرحله آبگذاری کانال‌های : چپ سد سنگر (اراضی مناطق مرکزی شامل رشت و خمام) و راست سد سنگر (اراضی شالیزارهای مناطق شرقی گیلان)، به مدت ۸ روز آغاز خواهد شود.

خرّمی با تأکید بر اینکه آبرسانی توسط کانال فومنات همچنان ادامه خواهد داشت، افزود: از کشاورزان عزیز می خواهیم در انجام مراحل مختلف فعالیت های کشاورزی خویش رعایت تقویم زراعی اعلامی جهاد کشاورزی استان گیلان را مد نظر و برنامه زمانی نوبت بندی آب توسط شرکت سهامی آب منطقه ای گیلان را از طریق درگاه های اطلاع رسانی این شرکت و سایر رسانه های جمعی پیوسته تحت رصد داشته باشند.

ثبت شده در سایت ملبهار طی شماره 1550 توسط modir و در روز چهارشنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۳ ساعت 14:42:35
© Copyright 2024 https://malbahar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1545
16 / 3 / 1403 - 13:49

سخنگوی دولت خبرداد:؛

آیین نامه جامع بورس تحصیلی دانشجویان ایرانی تصویب شد

سخنگوی دولت از تصویب دو مصوبه در حوزه امور دانشجویی و حمایت از دانشگاه ها خبرداد و گفت: آیین نامه جامع بورس تحصیلی دانشجویان ایرانی تصویب شد.؛

به گزارش پایگاه خبری ملبهار از مهر، علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت در حاشیه جلسه هیأت دولت با اشاره به دو مصوبه دولت در حوزه امور دانشجویی و حمایت از دانشگاه‌ها گفت: دولت دو مصوبه در راستای امور دانشجویی و حمایت از دانشگاه‌ها داشت که یک مصوبه، «آیین نامه جامع بورس تحصیلی دانشجویان ایرانی» در راستای توسعه عدالت آموزشی، ایجاد انگیزه بین دانشجویان، جذب برخی از اعضای هیأت علمی مورد نیاز، هدفمند سازی آموزش و پژوهش‌ها در حوزه آموزش عالی بود.

وی ادامه داد: حوزه دیگری که درهمین مصوبه به آن پرداخته شد، حمایت از دانشجویان کم بضاعت تری بود که در حوزه تحصیلات تکمیلی به ویژه در مقطع دکتری تحصیل می‌کنند.

سخنگوی دولت افزود: در آئین نامه جامعی که به منظور جهت دهی حوزه‌های آموزشی و پژوهشی و حمایت از استعدادهای برتری که در حوزه دکتری تحصیل می‌کنند به تصویب رساند، مقرر شد، «بورس تحصیلی به دانشجویان دکتری برتر و با استعداد» اعطا شود.

وی افزود: یک مصوبه دیگر در راستای تسهیل جذب دانشجویان بین المللی در دانشگاه‌ها بود که در راستای اجرایی کردن یکی از احکام مندرج در برنامه هفتم توسعه تصویب شد که امیدواریم نهایی شده و به دولت ابلاغ شود.

وی ادامه داد: این مصوبه به منظور ارتقا مرجعیت علمی کشور و کمک به جذب هرچه بیشتر دانشجویان مستعد در حوزه بین المللی تصویب شد که به موجب آن امکان پذیرش، جذب و تحصیل مناسب دانشجویان بین المللی در دانشگاه‌ها تسهیل می‌شود.

بهادری جهرمی افزود: در این مصوبه احکامی که دانشگاه‌ها برای رفع برخی موانع و سرعت بخشی برخی از فرایند ها در حوزه دانشجویان بین الملل نیاز داشتند پیش بینی شده است و امیدواریم این دو آئین نامه کمک خوبی به حوزه علم وفناوری کشور باشد و دانشگاه‌ها را به سمت مرجعیت علمی بیشتر کشور و هدفمند کردن حوزه آموز ش و پژوهش در کشور سوق دهد.

ثبت شده در سایت ملبهار طی شماره 1545 توسط modir و در روز چهارشنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۳ ساعت 13:49:23
© Copyright 2024 https://malbahar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر