شماره : 1526
8 / 3 / 1403 - 1:46

رهبر انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز به کار دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی:؛

مجلس باید آرامش‌بخش و امیدآفرین باشد

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز به کار مجلس دوازدهم، شکل‌گیری یک مجلس تراز را در گرو تعامل منضبط و همدلانه با قوای دیگر و رفتار جمعی صحیح و صبورانه در داخل قوه مقننه دانستند و تاکید کردند: مجلس باید همواره آرامش‌بخش و امیدآفرین و برانگیزاننده همت‌ها و دعوت‌کننده به همدلی و برادری در محیط عمومی کشور باشد.؛

رهبر انقلاب اسلامی همچنین جذب دل‌های مردم و سپاس بیدریغ آنها به واسطه خدمت به مردم و عمل صالح را مشمول پاداش الهی دانستند و خاطر نشان کردند: تشییع چند میلیونی رئیس جمهور فقید و همراهان عزیزش نمونه‌ای از این پاداش الهی است.
متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:
بسم الله الرّحمن الرّحیم
و الحمد لله ربّ العالمین و صلّی الله علی سیّدنا محمّد المصطفی و آله الطّاهرین سیّما بقیّهالله فی الارضین.
اکنون که دوازدهمین دوره‌ی مجلس شورای اسلامی مانند همیشه در موعد مقرّر و بی‌تأخیر آغاز میشود، جبهه‌ی خشوع به درگاه خداوند عزیز و حکیم میسایم و استمرار و استحکام مردم‌سالاری دینی را که هدیه‌ی بزرگ الهی به ملّت ایران است، سپاس میگویم.
هر مجلس جدید میتواند درخششی تازه در افق روشن کشور پدید آورد و بر امید و انگیزه‌ی ملّت بیفزاید. ترکیب نمایندگان تازه‌نفَس با منتخبان کارآزموده و مجرّب، این پیام را میرساند که خانه‌ی ملّت، با بهره‌گیری از اختیاراتش در قانون اساسی و با التزام به مسئولیّت سنگینش در جمع ارکان کشور، خواهد توانست روزآمدی و نوآوری را با پختگی و سنجیدگی همراه کند و قانونگذاری و نظارت را از تلاطم و آشفتگی و نیز از رکود و سکون دور نگه دارد.
بی‌شک، تعامل منضبط و همدلانه با قوای دیگر و نیز رفتارِ جمعیِ صحیح و صبورانه در داخل قوّه‌ی مقنّنه، به تحقّق همه‌ی ویژگی‌های یک مجلسِ تراز کمک خواهد کرد و یاد نیک نمایندگان را ماندگار خواهد ساخت.
نکته‌ای که همواره بر آن تأکید میکنم آن است که مجلس باید آرامش‌بخش و امیدآفرین و برانگیزاننده‌ی همّتها و دعوت‌کننده به همدلی و برادری در محیط عمومی کشور باشد. در خود مجلس نیز مسابقات بی‌فایده‌ی رسانه‌ای و مجادلات مضرّ سیاسی، وقت و عمر کوتاه دوران مسئولیّت را به خود مصروف نسازد؛ وگرنه ظرفیّت ارزشمند حضور نمایندگان در این جایگاه والا ضایع خواهد شد و این خسارت بزرگی است.
نکته‌ی دیگر درباره‌ی سوگند نمایندگی است. این سوگند، نمایشی و تشریفاتی نیست؛ سوگندی حقیقی و مسئولیّت‌زا است که در دنیا و آخرت گریبان‌گیر خواهد بود. نمایندگان محترم، ناگزیر باید در همه‌ی مدّت نمایندگی، بندبندِ این سوگند شرعی را در پیش چشم داشته باشند و پایبندی به آن را معیار قضاوت درباره‌ی عملکرد خویش بدانند.
نکته‌ی بعدی مربوط به التزامات اخلاقی است. سبک زندگی اسلامی که بخش مهمّی از آن را فضایل اخلاقی تشکیل میدهد، در عرصه‌ی چالشهای سیاسی و رقابتهای مشروع، اهمّیّت بیشتر می‌یابد. در اینجا است که کیمیای تقوا و گذشت و انصاف و صداقت و مسئولیّت‌پذیری و کار بی‌منّت، قیمت اصلی خود را آشکار میسازد. شهیدان پرواز اردیبهشت -که اکنون سراسر کشور داغدار آنها است- یکی از خصوصیّاتشان رعایت فضیلت‌های اخلاقی بود. مراقبت از خویش در این زمینه را باید جدّی گرفت.
نکته‌ی آخر یادآوریِ این حقیقت است که هر یک از نمایندگان مجلس، نماینده‌ی همه‌ی ملّت ایران است؛ این بدان معنی است که کار اصلی نماینده تأمین منافع ملّی است. پیگیری مسائل حوزه‌ی انتخابیّه باید در چارچوب نگاه کلان به مسائل کشور انجام گیرد و از تصویب طرحهای آبادانی به صورت افراطی و بیرون از حدّ طاقت بودجه‌ی عمرانی پرهیز شود.
برادران و خواهران گرامی! کار با نیّت خدمت به مردم، عمل صالح و حسنه‌ی مأجور الهی است و خدای شاکر علیم، در دنیا و آخرت به آن پاداش خواهد داد. جذب دلهای مردم و سپاس بی‌دریغ آنان یکی از پاداشهای الهی در دنیا است و تشییع چندین‌میلیونی رئیس‌جمهور فقید و همراهان عزیزش نمونه‌ای از این پاداش الهی است. مردم وفادار و هوشیار در شهرهای مختلف، با گل‌باران و اشک‌باران این پیکرهای پاک، یاد شهیدان دهه‌ی ۶۰ را برای نسل جدید کشور زنده کردند و در عمل، به هزاران دروغ و تهمت و شایعه پاسخ دادند. رحمت و درود خدا بر آنان!
در پایان لازم میدانم از نمایندگان محترم دوره‌ی یازدهم، بویژه رئیس پُرتلاش و هیئت‌رئیسه‌ی فعّال آن، تشکّر کنم.

والسّلام‌علیکم‌ورحمهالله
سیّدعلی خامنه‌ای
۶ خرداد ۱۴۰۳

ثبت شده در سایت ملبهار طی شماره 1526 توسط modir و در روز سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ساعت 01:46:17
© Copyright 2024 http://malbahar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1522
7 / 3 / 1403 - 23:36

فرماندار شفت خبر داد؛؛

پیش بینی برداشت بیش از ۱۱ هزار تُن برگ سبز چای در شفت

فرماندار شفت گفت: امسال برداشت بیش از ۱۱ هزار تُن برگ سبز چای از سطح ۲۲۰۰ هکتار از باغات این شهرستان پیش بینی می‌شود.؛

به گزارش پایگاه خبری ملبهار از روابط عموی فرمانداری شهرستان شفت؛ مهدی نقدی در گفت و گو با خبرنگار مهر ضمن تسلیت شهادت شهید جمهور و همراهانش اظهار کرد: برداشت برگ سبز چای در شهرستان شفت از اوایل اردیبهشت ماه آغاز شده است.

فرماندار شفت با اشاره به اینکه ۶ واحد کارخانه چایسازی در شهرستان شفت فعالیت دارند، افزود: ۳ شعبه خرید برگ سبز چای در این شهرستان فعالیت می‌کنند که کشاورزان می‌توانند برگ سبز خود را با قیمت به فروش برسانند.

نماینده عالی دولت در شهرستان شفت با بیان اینکه تاکنون بیش از ۲ هزار تن برگ سبز چای برداشت شده است، ادامه داد: از این آمار ۹۰ درصد برگ سبز درجه یک و ۱۰ درصد درجه دو از کشاورزان خریداری شده است.

وی با اشاره به اینکه پیش بینی می‌شود برداشت برگ سبز چای مشابه پارسال باشد، اضافه کرد: هر برگ سبز درجه یک به مبلغ ۱۸ هزار تومان و درجه ۲ به مبلغ ۱۵ هزار تومان از کشاورزان خریداری می‌شود.

نقدی با اشاره به اینکه پیش بینی می‌شود امسال بیش از ۱۱ هزار تن برگ سبز چای از باغات شهرستان شفت برداشت شود، بیان کرد: بیش از ۲ هزار و ۴۰۰ تن چای خشک هر ساله در این شهرستان تولید و برای مصرف روانه بازار می‌گردد.

وی با اشاره به اینکه ۱۱ شهرستان چای خیز در استان گیلان و مازندران کشت چای انجام می‌دهند بیان کرد: شهرستان شفت در رتبه تولید چای مقام ۶ را در استان گیلان به خود اختصاص داده است.

فرماندار شفت با اشاره به اینکه ۳۴۰۰ کشاورز بهره بردار در ٢٢٠٠هکتار باغ چای در سطح شهرستان شفت به کشت چای می‌پردازند، گفت سالانه بیش از ۱۱ هزار تن برگ سبز چای در این شهرستان تولید می‌شود.

ثبت شده در سایت ملبهار طی شماره 1522 توسط modir و در روز دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ساعت 23:36:55
© Copyright 2024 http://malbahar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1518
7 / 3 / 1403 - 23:19

فرماندار شفت تشریح کرد؛

آخرین وضعیت روستای امامزاده ابراهیم پس از آتش سوزی

فرماندار شفت، با اشاره به گذشت حدود یک ماه از وقوع آتش سوزی در روستای امامزاده ابراهیم، گفت: عملیات نقشه برداری از واحدها تمام شده و در حال آواربرداری هستیم. ؛

به گزارش پایگاه خبری ملبهار از ایسنا؛ مهدی نقدی ، با اشاره به آغاز آواربرداری از ساختمان های خسارت دیده و سوخته ناشی از آتش سوزی روستای امامزاده ابراهیم شهرستان شفت، اظهار کرد: از جمعه گذشته کار آواربرداری شروع شده و ادامه دارد و شاهد همکاری خوب اهالی و اداره بنیاد مسکن شهرستان هستیم.

وی با بیان اینکه کار آواربرداری دارای پیشرفت ۳۰ درصدی بوده و ادامه خواهد داشت، افزود: آواربرداری تا یک ماه آینده به اتمام می رسد.

فرماندار شفت از انجام کامل نقشه برداری از بلوک ها و واحدها قبل از آواربرداری خبر داد و خاطرنشان کرد: اجازه ندادیم که حق کسی ضایع شود و لذا دو اکیپ کارشناسی اداره بنیاد مسکن در منطقه مستقر شدند تا کار نقشه برداری به درستی انجم و مالکین و حدود واحدها مشخص شود.

نقدی هر بلوک را دارای یک تا سه طبقه دانست و بیان کرد: برای هر طبقه(واحد) تسهیلات چهار درصد با بازپرداخت ۱۷ ساله ۳۵۰ میلیون تومانی تخصیص یافته و مالکان تا سه سال فرصت دارند که واحدهای خسارت دیده را بسازند.

وی از هماهنگی با سازمان نظام مهندسی ساختمان استان جهت صدور رایگان پروانه ساخت و نظارت بر پروژه ها خبر داد و گفت: یک شعبه از اداره بنیاد مسکن شهرستان در روستای امامزاده ابراهیم مستقر شده و لذا نیازی نیست که افراد جهت دریافت پروانه به شهر مراجعه کنند.

فرماندار شفت با اشاره به پیگیری‌های استاندار گیلان جهت تخصیص تسهیلات بلاعوض به خسارت دیدگان، یادآور شد: از مجموع ۱۳۰ بلوک خسارت دیده، ۶۰ بلوک (معادل ۱۲۰ واحد) دارای بیمه بودند و لذا مراحل پرداخت خسارت از ۲۵۰ میلیون تومان تا سقف یک میلیارد تومان در حال انجام است.

همچنین از استقرار شعب مرتبط با اسناد ملکی و هویتی همچون ادارات ثبت احوال و ثبت اسناد در منطقه مذکور خبر داد و اضافه کرد: افراد می‌توانند شناسنامه و سایر مدارک هویتی خود را مجددا دریافت کنند.

ثبت شده در سایت ملبهار طی شماره 1518 توسط modir و در روز دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ساعت 23:19:05
© Copyright 2024 http://malbahar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1514
7 / 3 / 1403 - 0:39

وزیر کشور در اجتماع مردم گیلان در پاسداشت شهدای خدمت:؛

رئیس جمهور شهید ظهور اراده ملت بود

وزیر کشور گفت: رئیس جمهور شهید ظهور اراده ملت بود و همین امر دشمن را عقب می راند او که با شجاعت و اقتدار به نمایندگی از ملت بزرگ ایران در مجامع بین المللی حضوری موثر و قوی می یافت.؛

به گزارش پایگاه خبری ملبهار؛ احمد وحیدی در اجتماع مردم ولایتمدار گیلان در پاسداشت و نکوداشت شهدای خدمت؛ رئیس جمهور شهید آیت الله رئیسی و همراهان گرانقدر وی، با بیان اینکه جهان بینی اسلامی ما انسان ها را فراتر از امور مادی در فراخنای هستی می سنجد، افزود: از اینرو وقتی رئیس جمهور شهید را می بینیم دارای نگاهی چند بعدی است و او به مصداق آیه شریفه قرآن کریم است که در خصوص حضرت ابراهیم فرمود: ابراهیم برای شما اسوه حسنه است و ما نیز همین نسبت را برای سید ابراهیم شهید خود داریم.

وی عنوان کرد: رئیس جمهور شهید ما سید ابراهیم رئیسی از تبار انبیاء بود او که با قدرت، شجاعت و غیرت در مقابل همه کژی‌های دنیای امروز می ایستاد و همه جا با قدرت، لسانی رسا و بدون لکنت از ارزش های انسانی، دینی، ملی و … دفاع می کرد.

وی ادامه داد: این ارزش ها گاه در قالب دفاع از مردم مظلوم و ستمدیده غزه نمود می یافت که او صدای رسای آنها در همه مجامع بین المللی می شد و دفاع جانانه ای از فلسطین می کرد.

وزیر کشور اظهار کرد: گاه در دفاع از ارزش های دینی شجاعانه می ایستاد چونانکه وقتی کوردلان، قرآن شریف را مورد توهین قرار دادند این شهید گرانقدر در بزرگترین مجمع جهانی (سازمان ملل) با بلند کردن قرآن بر دست با همه وجود از آن دفاع کرد.

وحیدی با بیان اینکه شهید دکتر رئیسی از ارزش های شهید و مجاهدت دفاع می کرد، افزود : وقتی که با بالا بردن عکس ابرقهرمان ملت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در مجمع سازمان ملل متحد رنگ از رخ تروریست های عالم برد و آنها را رسواتر از قبل کرد جلوه ای دیگر از این شجاعت و غیرت او بود.

وی گفت : شهید آیت الله رئیسی با قدرت از این شهید بزرگ در مجمعی جهانی در حالی سخن گفت که این نهاد بین المللی در چنگال ابرقدرت ترورکننده سردار شهید سلیمانی بود. شهید جمهور در واقع آنگاه که موضوعی جهانی مطرح بود با قدرت و شجاعت در برابر استکبار می ایستاد.

وی در مورد رژیم صهیونیستی و عملیات وعده صادق هم گفت : رئیس جمهور شهید در شورای عالی امنیت ملی بدون اندک تردیدی عملیات بزرگ وعده صادق را که توسط نیروهای مسلح ایران اسلامی به اجرا درآمد را مورد تصویب قرار داد و به واقع او ظهور اراده ملت بود و همین ظهور اراده ملت دشمن را عقب می راند.

وزیر کشور اظهار کرد: آنگاه که نوبت به مردم می رسید او نه رئیس جمهور کشور مقتدر ایران اسلامی بلکه انسانی خاکسار، متواضع و فروتن بود و در مقابل روستاییان، مرزنشینان و مردمی که در اقصا نقاط کشور بودند و حرف‌هایی برای او داشتند چنان خاضع بود که گویی با یک دوست، همراه و همدل صحبت می کنند.

وی تصریح کرد: ارتباطات انسانی رئیس جمهور شهید چنان عمیق و صادقانه بود که محبت او در دل همگان اینچنین ریشه دار شد.

وی با بیان اینکه وقتی نوبت به نیازها و مایحتاج مردم می رسید یک روز در کارخانه برای راه اندازی واحدی که از نفس افتاده بود، حضور می یافت و روزی در مرز برای تمشیت معیشت مرزنشینان و زمانی در کنار دریا برای حل مسائل ماهیگیران و صیادان و وقتی دیگر در حاشیه شهرها بود تا مسائل آنان را از نزدیک درک و حل کند.

وحیدی ادامه داد: زمانی هم که در مقام تصمیم سازی برای گرفتن تصمیمات بزرگ کشور قرار می گرفت همانمطور که رهبرمعظم انقلاب فرمودند: برای تامین آینده، حضوری جدی داشت و اینگونه نبود که فقط امروز را بی توجه به فردا وآینده ببینید.

وزیر کشور بیان کرد: کجا را از وجود شهید خدمت خالی دیدید؟ در همه جا، هر جایی که لازم بود و مردم احتیاج داشتند او بود و بارها گفته بود من آماده ام برای هر مساله ای که مربوط به مردم و نیاز آنان است حضور یافته و پیگیر مسائل آنان باشم؛ در این راه، خودش مطرح نبود و در وجود این مرد بزرگ اندک تکبری نمی دیدیم زیرا خود را خالص کرده بود.

وحیدی ادامه داد: خداوند کسی را بی جهت عزیز نمی کند او به خواست خدا عزت ابدی یافت، عزتی که مرهون اخلاص، تواضع و شرح صدرش و بسیار مشورت پذیر بود؛ طبیعی است که وقتی چنین شهادتی نصیب این فرد می‌شود چنین قیامی هم در کشور رخ می دهد؛ اتفاق کوچکی نیست چنانکه مشابه آن تنها ۲ بار دیگر یکی در زمان رحلت امام(ره) و دیگری زمان شهادت قهرمان ملت شهید سلیمانی، رخ داد.

وی افزود: شعله ورشدن یکپارچه کشور از عشق این خدمتگزاران و شهدا بدلیل عمل صالح که همان خدمت به خلق در همه لحظات بود، اتفاق افتاد و دیدیم مردم چگونه برخاستند؛ این محبت را خدا نسبت به این شهدا در دل مردم گذاشت و انسان می تواند با تمام وجود و از صمیم قلب شهادت دهد که آنها لحظه ای در خدمت به خلق کوتاهی نکردند.

وزیر کشور تصریح کرد: امروز همه ایران بوی رئیس جمهور شهید را می دهد؛ جای جای این سرزمین یاد وی را در خود دارد چون این مرد شریف و سرافراز همه جا و در همه استان ها حضور یافته بود و به طور طبیعی در برابر چنین شهید و شهدایی؛ دنیا هم تسلیم می شود.

وی گفت : شما مردم دیدید این شهید بزرگوار و شهید امیر عبداللهیان چه نقشی در توسعه روابط خارجی کشور در همین مدت کم ایفاء کردند؛ چه کارهای بزرگی که سالها معطل مانده بود به دست آنان انجام شد.

وحیدی ادامه داد: چرا بیش از ۶۰ کشور برای ادای احترام به این شهدای گرانقدر؛ هیات های عالی رتبه فرستادند و تعداد بسیار بیشتری تسلیت گفتند و عزای عمومی در کشورشان اعلام کردند؛ این اظهار محبت در کجای دنیا اتفاق می افتد؟ حتی در سازمان‌های بین المللی پرچم‌ها نیمه برافراشته شد و صهیونیست‌ها چقدر از این ماجرا خشمگین شدند.

وی اظهار کرد: حتی مراکز مهم قدرت به جمهوری اسلامی تسلیت می گویند و در برابر روح بزرگ این شهید سرافراز سر فرود آوردند و این نشان دهنده اقتدار ملت ماست که چنین فرزندانی پرورش می دهد. شهید آیت الله رئیسی، امیرعبداللهیان، آل هاشم، مالک رحمتی، موسوی و شهدای کادر پرواز فرزندان این ملت هستند؛ شهید سلیمانی و شهید زاهدی و شهدای مدافع حرم و امنیت همه شهدای این ملت هستند.

وی اضافه کرد: این ملت قدرت آفرینش دارد و بزرگترین شکل آفرینش و خلاقیت است؛ ما دنبال جامعه خلاق می گردیم خلاق‌تر و آفرینشی برتر از این کجا می شود، پیدا کرد که ملت در دل خود چنین فرزندان ارزشمندی پرورش داده به جهان ارائه دهد و جهان در برابر این بزرگی ملت ما سر تسلیم فرود آورد.

وزیر کشور افزود: باید به شما مردم، غیرت، قدرشناسی، دُرشناسی، ارزش‌مداری، شجاعت، اقتدار و زایش‌های بزرگ ملت ایران درود فرستاد. این ملت است که بسترساز رویش‌های این فرزندان می شود، فرزندانی که امروز ایران عزیز را بزرگ داشته و اسلام، جامعه اسلامی و مردمان آزاده جهان به آنان افتخار می کند.

وحیدی ادامه داد: درود بر این ملت؛ این قدرت نمایی ملتی یکپارچه، منسجم، یکصدا و همراه است که چنین صحنه‌های افتخارآفرینی را در پیش چشم جهانیان به نمایش می گذارند؛ این نمایش قدرت از هر سلاحی بالاتر، از هر گفتاری کارآتر و از هر مولفه قدرتی، قدرتمندتر است؛ امنیت، اقتدار ملی و سرافرازی ما در جهان بواسطه این حرکت ملت است که نشان می‌دهد چگونه می‌تواند همه توطئه هارا به یک حرکت از بین ببرد.

وی اظهار کرد: ایران، بواسطه ملت با اراده خود، این حرکت‌ها و نهضت هایی که در دل مردم شکل می گیرد، ایران قوی است؛ این ملت قادر است هر کاری را با توسل به ائمه اطهار و توکل به خدا انجام دهد و افتخار آن را دارد که تمدن نوین اسلامی را بسازد؛ این ملت است که افتخار و قابلیت آن را دارد که به قله ها برسد و این شهیدان می روند که انرژی لازم را برای رسیدن ما به قله ها تامین کنند.

وی تصریح کرد: شهید با حساب و کتاب می رود؛ آیت الله سید ابراهیم ما به عهد خود وفا کرد و در واقع این وفای به عهد است که انرژی را آزاد می کند تا ملت را به قله ها ببرد. از اینرو به لطف و عنایت الهی و با وجود رهبر دوراندیش، خردمند، شجاع و مجاهد انقلاب از هیچ چیز ترسی نداریم و هر چند از دست دادن این شهدای گرانقدر درد بزرگ و جانکاهی است اما در پس این شهادت ها چیزی بدست آوردیم که مایع عمل و حرکت ما به سمت قله هاست.

وزیر کشور گفت: ما در فصل نوینی از تاریخ این ملت قرار داریم؛ شهید بهشتی‌ها، مطهری‌ها، رجایی‌ها، باهنرها دادیم؛ شهدایی که هر کدام در این آسمان پر ستاره چون کوکبی درخشان می درخشند و امروز این راه را به لطف و عنایت این شهدا طی می کنیم و پشتوانه ای قوی برای حرکت روبه جلو داریم.

وی ادامه داد: از اینرو از هیچ چیزی نمی هراسیم؛ رهبر فرزانه انقلاب فرمودند هیچ اختلالی در امور ایجاد نمی شود؛ داغ سختی بود اما به حرمت خون این شهدا در این فرود سخت، فرازی درخشان به سمت آینده‌ ای روشن در پیش داریم.

وحیدی تصریح کرد: راه شهید آیت الله رئیسی مسیر هر رئیس جمهور پس از ایشان است؛ وی الگو و مکتب مدیریت جدیدی را بنا گذاشت و کسی نمی تواند از این الگو تخطی کند و ملت ایران هم تخطی از آن را نمی پذیرد؛ این الگو به سادگی بدست نیامده است و امروز دستاورد بسیار مهمی است که با او بسنجند و ببینند که چه کسی می تواند در مسیر ریئس جمهور شهید راه وی را ادامه دهد.

وی بیان کرد: همانطور که شهید سلیمانی مکتب شهید سلیمانی را بنا گذاشت، شهید آیت الله رئیسی هم مکتب خاص خود را در اداره کشور بنا نهاد و این برای ما دستاورد بزرگی است.

وی ادامه داد: شهید امیر عبدالهیان نیز نشان داد که در صحنه دیپلماسی آنچنان قوی درخشید که حتی مخالفانش از او تعریف می کنند؛ شهید آیت الله آل هاشم برای همگان اسوه شد و شهید مالک رحمتی جوان باهوش و پرافتخار که در همین مدت کوتاه در دل مردم جای خود را باز کرد و همه اینها نشان از خدمات صادقانه و خالصانه آنها دارد که برای خدا و مردم تلاش می کردند.

وی تصریح کرد: خدا را شاکریم که در زمین، زمان و نظام مقدسی قرار داریم که افتخار دوستی و همراهی با چنین شهدایی را داشتیم و به این دوستی و همراهی به خود می بالیم و از خدا می خواهیم که ما را رهرو ثابت قدم در مسیر آنان قرار دهد.

اجتماع مردم گیلان در پاسداشت شهدای خدمت با حضور پرشور و قدرشناسانه قشرهای مختلف مردم در پیاده راه فرهنگی رشت برگزار شد.

در این مراسم باشکوه مرد، زن و پیر و جوان به پاس خدمت صادقانه و مجاهدانه رئیس جمهور شهید آمده بودند و اجرای سرود و مداحی در فراغ شهید جمهور از دیگر برنامه های این مراسم بود.

ثبت شده در سایت ملبهار طی شماره 1514 توسط modir و در روز دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ساعت 00:39:55
© Copyright 2024 http://malbahar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1511
2 / 3 / 1403 - 16:58

عباسی:؛

معافیت زنبورداری از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده مسیر توسعه تولید را فراهم می‌کند

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: استفساریه معافیت زنبورداری از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده در روزهای پایانی مجلس تصویب شد که با اجرای آن شاهد توسعه حوزه تولید عسل می‌شویم و امیدواریم زنبورداران از آن نهایت استفاده را در توسعه تولید و صادرات داشته باشند و گام‌های موثری بردارند.؛

به گزارش پایگاه خبری ملبهار از خانه ملت؛ علیرضا عباسی نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی ، در خصوص بررسی طرح استفساریه جز یک بند (الف) ماده (۹ ) قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب ۱۴۰۰ در صحن علنی مجلس شورای اسلامی، گفت: در ماده مذکور آمده است کلیه محصولات کشاورزی فرآوری شده شامل محصولات زراعی و باغی و… معاف از مالیات بر ارزش افزوده هستند. این قانون و بند مطرح شده آن به کشاورزان کمک می‌کند اما در رابطه با زنبور عسل ابهام دارای ابهام بود و مشکلاتی را به همراه داشت.

نماینده مردم کرج، اشتهارد و فردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در کشور حدود ۱۱۰ هزار زنبورستان داریم که شامل ۱۲ میلیون کلنی زنبور عسل می‌شود و در زمینه تعداد زنبورستان رتبه سوم جهان را داریم و ۷۵ هزار نفر به صورت مستقیم در این حرفه اشتغال دارند و حدود ۱۳۶ هزار تن عسل تولید می‌کنند که حدود ۵ هزار تن از آن صادر می‌شود.

وی با اشاره به اینکه از طریق بازار عسل مجموعا ۲۰ هزار میلیارد تومان ارزش افزوده ایجاد می‌شود، ادامه داد: گلایه موجود این بود که زنبورداری نیز محصول کشاورزی است و باید به عنوان محصول فرآوری نشده کشاورزی معاف از مالیات بر ارزش افزوده شود. به دلیل ابهام موجود استفساریه تحت عنوان اینکه آیا عسل و فرآورده‌های عسل مانند بره موم، موم، گرده گل و ژل رویال مشمول بند (الف) ماده (۹) قانون مالیات بر ارزش افزوده محسوب می‌شوند یا خیر؟ مطرح شد که با موافقت بیش از ۸۰ درصدی نمایندگان این محصولات نیز معاف از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده شدند.

عباسی عنوان کرد: این استفساریه در روزهای پایانی مجلس تصویب شد که امیدواریم با اجرای آن شاهد توسعه حوزه تولید عسل باشیم و زنبورداران از آن نهایت استفاده را در توسعه تولید و صادرات داشته باشند و گام‌های موثری بردارند.

ثبت شده در سایت ملبهار طی شماره 1511 توسط modir و در روز چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ساعت 16:58:54
© Copyright 2024 http://malbahar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1508
2 / 3 / 1403 - 16:29

در دیدار نخست وزیر عراق؛؛

رهبر انقلاب: ما شخصیت برجسته‌ای را از دست دادیم

رهبر معظم انقلاب با قدردانی از سفر نخست وزیر عراق به تهران برای ابراز همدردی، گفتند: ما شخصیت برجسته‌ای را از دست دادیم. آقای رئیس‌جمهور برادر بسیار خوب و مسئولی کارآمد و با کفایت و صمیمی و جدی بود. ؛

به گزارش پایگاه خبری ملبهار؛ در پی درگذشت شهادت‌گونه حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور و همراهان ایشان، «محمد شیاع السودانی» نخست وزیر عراق، پیش از ظهر امروز در دیدار با رهبر انقلاب اسلامی، به نمایندگی از دولت و ملت این کشور، این ضایعه را به حضرت آیت‌الله خامنه‌ای و ملت ایران تسلیت و تعزیت گفت.

سودانی در این دیدار خطاب به رهبر انقلاب گفت: در این شرایط متاثرکننده به دیدار حضرتعالی آمدم تا مراتب حزن، اندوه و تعزیت دولت و ملت عراق را به دولت و ملت ایران اعلام کنم. آنچه ما از آقای رئیسی، رئیس جمهور شهید ایران دیدیم چیزی جز صدق، اخلاص، پاکی، کار و تلاش و خدمت به مردم نبود.

نخست وزیر عراق همچنین با اشاره به حضور میلیون‌ها نفر در مراسم تشییع رئیس جمهور شهید ایران گفت: تصاویری که من امروز از تلویزیون دیدم پیام‌های روشنی داشت که مهمترین پیام آن، عمق ارتباط مستحکم مردم با مسئولان در جمهوری اسلامی، به‌رغم همه فشارها و تحریم‌ها و این حادثه ناگوار است.

سودانی تاکید کرد: پیام دیگر حضور میلیونی مردم در مراسم تشییع این است که باید به مردم خدمت کرد و این تشییع باشکوه، نتیجه خدمت به مردم است و این درس باید سرلوحه ما در عراق نیز باشد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این دیدار، با قدردانی از سفر نخست وزیر عراق به تهران برای ابراز همدردی، گفتند: ما شخصیت برجسته‌ای را از دست دادیم. آقای رئیس جمهور برادر بسیار خوب و مسئولی کارآمد و با کفایت و صمیمی و جدی بود.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: اکنون آقای مخبر بر اساس قانون اساسی مسئولیت سنگینی را بر عهده گرفته‌اند و ان‌شاءالله همان مسیر همکاری‌ها و توافق‌ها با دولت عراق ادامه پیدا خواهد کرد.

ثبت شده در سایت ملبهار طی شماره 1508 توسط modir و در روز چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ساعت 16:29:53
© Copyright 2024 http://malbahar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1504
2 / 3 / 1403 - 16:07

رهبر انقلاب در دیدار رئیس دفتر سیاسی حماس:؛

وعده الهی برای محو رژیم صهیونیستی محقق خواهد شد

اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس و هیأت همراه، پیش از ظهر امروز در دیدار رهبر انقلاب اسلامی مراتب تسلیت و تعزیت خود را به حضرت آیت‌الله خامنه‌ای و همچنین به ملت و دولت ایران اعلام کردند.؛

به گزارش پایگاه خبری ملبهار؛رهبر معظم انقلاب اسلامی در این دیدار با تشکر از ابراز همدردی ملت فلسطین به‌ویژه مردم غزه، متقابلاً شهادت فرزندان آقای هنیه را تبریک و تسلیت گفتند و از صبر رئیس دفتر سیاسی حماس تمجید کردند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به مقاومت فوق‌العاده مردم غزه که موجب تعجب جهانیان شده است، گفتند: چه کسی باور می‌کرد که روزی در دانشگاه‌های آمریکا به نفع فلسطین شعار داده و پرچم فلسطین برافراشته شود و چه کسی باور می‌کرد که روزی در ژاپن و در تظاهرات به نفع فلسطین، به زبان فارسی شعار «مرگ بر اسرائیل» سر داده شود.
ایشان تاکید کردند: در آینده نیز ممکن است در مورد قضیه فلسطین حوادثی اتفاق بیفتد که امروز باور کردنی نیستند.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به آیات قرآنی که درباره تحقق دو وعده خداوند به مادر حضرت موسی(ع) است، افزودند: اکنون نیز وعده اول خداوند درباره مردم فلسطین محقق شده و آن، همان غلبه مردم غزه که گروهی کوچک هستند در مقابل گروه بزرگ و قدرتمندِ آمریکا، ناتو، انگلیس و برخی کشورهای دیگر است. برهمین اساس وعده دوم یعنی محو رژیم صهیونیستی نیز قابل تحقق است و به لطف الهی آن روزی که فلسطین از «بحر» تا «نهر» تشکیل شود، فرا خواهد رسید.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تاکید کردند: آقای مخبر که بر اساس قانون اساسی مسئولیت امور اجرایی کشور را برعهده دارد سیاست‌ها و جهتگیری‌های رئیس جمهور فقید را درباره فلسطین، با همان انگیزه و روحیه ادامه خواهد داد.
در این دیدار آقای اسماعیل هنیه با ابراز قدردانی از حمایت‌های همیشگی ملت و دولت ایران از مردم فلسطین، آقای رئیسی را شخصیتی دوستدار و یاور فلسطین و مقاومت خواند و گفت: آقای امیرعبداللهیان وزیر امورخارجه فقید نیز در همه صحنه‌ها و سازمان‌های بین‌المللی همواره از فلسطین و مقاومت دفاع می‌کرد و من بارها به او می‌گفتم که شما وزیر امور خارجه مقاومت هستید.
رئیس دفتر سیاسی حماس با تشریح آخرین وضعیت میدانی غزه تاکید کرد: امروز جبهه مقاومت در منطقه و نیروهای مقاومت در فلسطین در بهترین حالت و دشمن صهیونیستی در بدترین حالت قرار دارند و این، از الطاف الهی است.

ثبت شده در سایت ملبهار طی شماره 1504 توسط modir و در روز چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ساعت 16:07:00
© Copyright 2024 http://malbahar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1482
25 / 2 / 1403 - 0:00

همزمان با مراسم روز مزرعه گل محمدی؛

کلنگ احداث کارگاه صنعتی گلاب‌گیری در شفت به زمین زده شد

همزمان با مراسم روز مزرعه گل محمدی و با حضور صالح محمدی رییس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان ،نقدی فرماندار شفت و یوسف نژاد رییس جهاد کشاورزی شهرستان، کلنگ احداث کارگاه صنعتی گلاب گیری در گیلده شفت به زمین زده شد.؛

به گزارش پایگاه خبری ملبهار؛ رییس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان در این مراسم با اشاره به اهمیت زنجیره ارزش در صنعت پرورش گل محمدی و گلاب‌گیری گفت:حلقه های اولیه تولید اسانس و گلاب در استان وجود دارد و سیاست سازمان جهاد کشاورزی دستیابی به حلقه نهایی است تا از خام فروشی پرهیز شود و ارزش افزوده محصول گل محمدی حفظ شود.
محمدی با اشاره به فعالیت‌های شهرستان شفت در زمینه پرورش گل محمدی و گلاب‌گیری خاطرنشان کرد:این شهرستان در تولید گل محمدی و گلاب گیری با دارا بودن بیشترین سطح زیر کشت رتبه اول را در استان گیلان به خود اختصاص داده است و در حال حاضر سطح زیر کشت گل محمدی در شهرستان شفت ۳۰ هکتار بوده که پیش بینی می گردد بالغ بر ۶۰ تن محصول تر با ارزش اقتصادی ۳۰ میلیارد ریال از باغات شهرستان برداشت شود.


مهدی نقدی فرماندار شهرستان شفت با بیان این که جشنواره گل محمدی و گلاب گیری با هدف توسعه صنعت گردشگری و ایجاد نشاط و شادابی در روستای گیلده شفت برگزار می‌شود، اگفت: جشنواره گلاب گیری در این شهرستان ظرفیت سنتی و بومی بسیار خوبی برای معرفی در استان برای توسعه صنعت گردشگری ایجاد کرده است.
نقدی با اشاره به اینکه گردشگران برای حضور در جشنواره سال گذشته در مسیر ورودی و خروجی این مراسم با مشکلات مواجه بودند، گفت: خوشبختانه با پیگیری‌های صورت گرفته مسیر برگزاری جشنواره گلاب گیری روستای گیلده به طول ۳ کیلومتر و با اعتباری بیش از ۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان آسفالت و به بهره برداری رسید.

یوسف نژاد رییس جهاد سازندگی شفت به حمایت صورت گرفته اشاره کرد و گفت: در جهت حمایت از باغداران این روستا یک سایت الگویی در زمینه پرورش گل محمدی در این روستا راه اندازی کردیم و تسهیلات کم بهره در غالب مشاغل خانگی از محل منابع صندوق توسعه کارآفرینی امید به روستائیان و باغداران پرداخت شد.

یوسف نژاد برای حمایت بیشتر از باغداران گل محمدی اظهار نمود: در تلاش هستیم صندوق خرد گل محمدی را در این روستا ایجاد نمائیم و نهالستان گل محمدی را در برنامه کاری خود داریم و به دنبال تشکیل اتحادیه پرورش دهندگان گل محمدی زیر نظر اتاق اصناف شهرستان جهت حمایت از باغداران این منطقه و روستاهای همجوار هستیم.
در پایان این مراسم از باغداران و تولید کنندگان گل و گلاب محمدی تجلیل به عمل آمد.
گفتنی است روز مزرعه گل محمدی قرار بود پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه همزمان با روز ملی گل محمدی و گلاب‌گیری در روستای گیلده شفت برگزار شود که به دلیل بارندگی شدید و شرایط جوی برگزاری این برنامه به یکشتبه ۲۳ اردیبهشت منتقل شد.

ثبت شده در سایت ملبهار طی شماره 1482 توسط modir و در روز سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت 00:00:37
© Copyright 2024 http://malbahar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1478
24 / 2 / 1403 - 10:23

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شفت:؛

۶۵ درصد اشتغال شهرستان شفت در بخش کشاورزی است

80 درصد جمعیت شهرستان شفت در روستاها سکونت و بیشتر در بخش کشاورزی اشتغال دارند؛

به گزار پایگاه خبری ملبهار محمدرضا یوسف نژاد در مراسم روز ملی گل محمدی و روز مزرعه در روستای گیلده گفت:۸۰ درصد جمعیت شهرستان شفت در روستاها سکونت و بیشتر در بخش کشاورزی اشتغال دارند و ۶۵ درصد اشتغال شهرستان در بخش کشاورزی است.
مدیر جهاد کشاورزی با اشاره به تلاش های مردم گیلده شفت در امر کشاورزی و دامداری عنوان کرد: در کنار فعالیت زراعی و دامداری، پرورش گل محمدی هم در این روستا انجام شده که روستاهای اطراف نیز با تأثیر از آن به پرورش گل مشغول هستند.
یوسف نژاد افزود: شهرستان شفت ۳۰ هکتار باغ گل محمدی دارد و تولید گل در آن ۶۰ تن می باشدکه ۱۳ واحد کارگاه گلابگیری در روستای گیلده و روستاهای اطراف داریم.
وی به حمایت صورت گرفته اشاره کرد و گفت: در جهت حمایت از باغداران این روستا یک سایت الگویی در زمینه پرورش گل محمدی در این روستا راه اندازی کردیم و تسهیلات کم بهره در غالب مشاغل خانگی از محل منابع صندوق توسعه کارآفرینی امید به روستائیان و باغداران پرداخت شد.
یوسف نژاد برای حمایت بیشتر از باغداران گل محمدی اظهار نمود: در تلاش هستیم صندوق خرد گل محمدی را در این روستا ایجاد نمائیم و نهالستان گل محمدی را در برنامه کاری خود داریم و به دنبال تشکیل اتحادیه پرورش دهندگان گل محمدی زیر نظر اتاق اصناف شهرستان جهت حمایت از باغداران این منطقه و روستاهای همجوار هستیم.

ثبت شده در سایت ملبهار طی شماره 1478 توسط modir و در روز دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت 10:23:15
© Copyright 2024 http://malbahar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1474
22 / 2 / 1403 - 15:37

عباسی استاندار گیلان:؛

اولویت ما تکمیل پروژه های نیمه کاره است

اولویت ما تکمیل پروژه های نیمه کاره است و سپس کلنگ زنی پروژه های جدید؛

به گزارش خبرنگار ملبهار،اسدالله عباسی استاندار گیلان در سخنرانی بین نماز جمعه و عصر در مصلی رسول اکرم (ص) شهرستان شفت با بیان اینکه اولویت ما تکمیل پروژه های نیمه کاره است و سپس کلنگ زنی پروژه های جدید، گزارشی هم از بازدید و اقدامات صورت گرفته در شهرک زیارتی_توریستی امامزاده ابراهیم شفت بیان نمود.

وی افزود باید برای احداث سازه های جدید در این شهرک اقدامات کارشناسی انجام بگیرد که دیگر شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم

ثبت شده در سایت ملبهار طی شماره 1474 توسط modir و در روز شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت 15:37:44
© Copyright 2024 http://malbahar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر